2010. március 29., hétfő

Szembe a széllel pisilni is nehéz

Kezdem azzal, ami tetszett. Nagyon egyetértek Shorttal, hogy ez egy jó tempójú meccs volt. Sokszor olyan iramban nyomtuk, hogy már az volt a baj. Szoknunk kell még ezt a játékstílust, de szerintem nagyon jó úton járunk vele. Bízom benne, hogy tavasszal nem fogom látni azt a sebességkülönbséget, amit ősszel a Loki és a Vidi ellen is láthattam az ellenfél javára. Ez a csapat tud küzdeni, szeret játszani, és érdemes értük rekedtre ordítani magam. Nem állítoim, hogy a jelenlegi állapot jó, de nagyon sokkal jobb, mint a Davison féle őszi csapat.

Nem mehetek el a bíró kritizálása mellett, hiszen kriminálisan gyenge teljesítményt tett le tegnap a pályára. Akár az is kijelenthető, hogy elcsalta a meccset.

A teljesség igénye nélkül felsorolom az általam nagyon kevéssé tisztelt Bognár spori bennünket súlytó intézkedéseit a meccsen.

5. perc: Eldinget gyanús körülmények közt lerántják a 16-oson belül.
7. perc: Majoros elmaradt sárgája Morrisonnal szembeni szabálytalanságért.
10. perc: Mendoza gusztustalan módon belelöki Pistát a reklámtáblába, csak sárgát kap.
35. perc: Egy nyilvánvaló szöglet elmaradása
36. perc: Mileusnic letarolja Wolfet. Csak sárga.
38. perc: Wolfet megint letarolják, majd lerántják. Bíró odasétál és nyugtatja Wofét.
43. perc: Dobric sokadik szabálytalansága Bencével szemben.
44. perc: Nem történt semmi, de egy szöglet után Vasas szabad kifelé.
53. perc: Szabadrúgás a semmiért a Vasasnak.
58. perc: Tóth gólhelyzetben. A Vasas játékos a lábával együtt rúgja el a lasztit. Szöglet.
60-65. perc: 2 esetben sem engedik elrúgni a szabadot.
70. perc: Eldinget lerántják.
73. perc: Kamutizi a Vasasnak.
76. perc: Pitát lerántják a 16-oson belül.
77. perc: Nem adják vissza a labdát egy szabadrúgáshoz, sőt Hrepka kézzel még el is üti azt messzebbre.
80. perc: Sokadik Vasas fetrengés. Az egész meccsre jellemző volt, főként Dobrics járt élen benne.
84. perc. Újabb fetrengések, persze megtorlatlanul.
90. perc: Egy lefújt szabálytalanság után újra kézzel teszik arrébb a labdát.

És mit tévedett a mi javunkra?
Megadott egy gólt, ami valószínűleg les volt, és megkímélt minket egy sárgától Stockley lerántása után.

Félreértés ne essék, nem azt várom el, hogy a felsoroltak mindegyikét befújja a javunkra, de azt igen, hogy korrekt módon döntsön, és a kétes szituációkban ne hozzon rossz döntéseket rendszeresen.

Az egész mérkőzés iskolapéldája volt annak, hogy kell „elvezetni” egy meccset.
Ebben az a borzasztó, hogy a meccset az elejétől fogva úgy vezette, hogy az a védekező csapatot segítette, nem torolta meg a nyilvánvaló sportszerűtlenségeit a Vasasnak.
Arany Tamást, aki tévedett a javunkra, kizárták a bírói karból. Ez a tavaszi szezonban a 2. durván elvezetett meccsünk volt. Egyik spori sem kapott semmiféle büntetést. Hmmm. Rend, fegyelem, törvényesség. Aha, persze!